kurzy - přednášky - meditace

přihlášky na dan.cablik@seznam.cz

přehled akcí


 • smrt, spiritismus, duchaření - 15. března
 • magie bylin - 31. března
 • práce s energií - čakry, aura, kundalíni - 7. dubna
 • energetická hygiena pro ty, kdo pracují s druhými - 1. května
 • psychosomati - podrobná přednáška - 8. května

akce plánované na léto a podzim

 • minimum zdravovědy pro léčitele a maséry - léto
 • reflexní terapie zad podle TČM - léto
 • masáže pro laiky - léto / podzim
 • reflexní masáž nohou - léto / podzim
 • thajská olejová masáž - podzim
 • ušní, tělové a čakrové svíce - podzim
 • baňkování - léto
 • čínská energetická masáž - podzim
 • lávové kameny - podzim
 • tradiční čínská medicína - cyklus přednášek - bude upřesněno
 • minulé životy - meditace - úspěšně proběhla

PRÁCE S NAŠÍ ENERGIÍ – ČAKRY, AURA, KUNDALÍNI

7. dubna 2024

Kurz je vhodný pro všechny, kteří chtějí pracovat na svém duchovním potenciálu a duchovním růstu. Čakry, aura a kundalíni jsou základní pojmy, které je potřeba na duchovní cestě znát. Správně fungující čakry jsou základem ke spokojenému a vyrovnanému životu. Také i to, jak na lidi působíme a i na to, co do našeho života přitahujeme. Kurz v teoretické části podrobně popisuje fungování čaker, jejich význam a vliv na náš život. Probereme spolu nejčastější problémy, které s jednotlivými čakrami jsou spojeny. V praktické části se naučíme meditovat a cvičit s jednotlivými čakrami a pak i celkovou harmonizaci energetického systému.

Aura je bio-energetické pole kolem každé živé (ale i neživé) látky. V teoretické části se naučíme pochopit významy barev, tvarů a jednotlivých úrovních a vrstev aury. V praktické části si ukážeme cvičení na vidění aury a také i to, jak s aurou pracovat, nabíjet si ji, harmonizovat, uzemňovat energetické pole a také si jej čistit a chránit proto cizím vlivům.

Kundalíni, překládáno z indického sanskrtu jako "hadí síla", je tajemná síla uložena v první čakře. Její aktivace a práce sní je základem duchovního rozvoje a vývoje. Naučíme se podrobně, co je tento fenomén a také jak s tuto tajemnou sílou pracovat, aktivovat a kultivovat.

Začátek v 13:00 v Ratiboři u Vsetína, č.p. 51

Sebou: psací potřeby, přezutí, pohodlné a teplé oblečení. Na ležení karimatku, deku a polštářek pod hlavu.

Cena je 1.300,-

MINULÉ ŽIVOTY

řízená meditace

meditace již proběhla v únoru

Podívat se do svého minulého života není jenom pro několik zasvěcených, ale i umí to skoro každý. Chcete se o tom přesvědčit? Chcete vědět co jste byli a co si z minulosti nesete do dnešních dnů? Meditace je zaměřena především pro ty, kteří potřebují pochopit současný mezilidský vztah (s rodiči, s partnerem, s dětmi), co se v minulosti pokazilo, proč Vás to k někomu pořád v současnosti pořád táhne. A také i to, jak případné zacyklení, zrušit.

Meditace je vhodná pro někoho, kdo již s meditacemi má zkušenosti nebo nemá problém na udržet pozornost! Podle času a zájmu budou meditace dvě, možná tři.

Místo: Ratiboř u Vsetína

Sebou: pohodlné oblečení, nepít před a po žádný alkohol.

Cena je ...

  MAGIE BYLIN

  31. března 2024, v 9:00 až do pozdního odpoledne

  Naše babičky a prababičky se dívaly na byliny jako na posvátné dary přírody. Podle tradice babek kořenářek platí, že není nemoc, na kterou by nebyla bylinky z lůna přírody. Jejich vědomosti byly jak o pomoci na těle a duše, ale i na duchu. Kolem bylin kolovalo mnoho pověr a legend. Bylinám je přisuzována i magická moc.

  A právě o této magické moci, pověrách a legendách je tento kurz.

  Keltové, druidi, Germáni, Slované a později i křesťané – ti všichni v oblasti střední Evropy nechali svou stopu. Tato stopa je viditelný v jistých pověrách, říkadlech a zvycích. Od zvyků na Vánoce, Velikonoce a pálení čarodějnic, až po svatební kytice a líbání pod rozkvetlou třešní.

  Všechny tyto zvyky a pověry se točily kolem síly přírody a bylin – které ji nreprezentují.

  Růže je v křesťanské tradici připisována Panně Marii, jmelí je součást vánoční výzdoby, milenci se na první máj lébají pod třešní a ogaři na valachách mrskajú cérky vrbovým spletencem lokálně znám jako tatar. Můžu pokračovat dál ve výčtu dalších tradic, o kterých si ani neuvědomujeme, že mají základ v pohanských kultech a pověrách.

  Kurz magie bylin se právě těmito moudry zabývá. V teoretické části si projdeme filozofii a historii. V další části vás seznámím se samotnými bylinkami a v praktické části si připravíme nějaký ten milý a praktický dárek, který si odnesete domů.

  Nejedná se o kurz fytoterapie – léčbu bylinami!

  Program:

 • Vysvětlení základní pojmů – Co je to magie? (co je bílá a co už černá atd.)

 • Uvedení rozdílů mezi Magie bylin a fytoterapie/hemopatie (jak západní tradice, tak i něco z čínské fyt.)

 • Historie – Keltové, Germáni, Slované, křesťanství, náboženství, Wicca, druidové, šamanismus po celém světě…

 • Pohanské svátky a jejich vazby s křesťanskými

 • Sběr bylin – pravidla, rady a tipy

 • Cca 150 nejpoužívanějších bylin, stromů a keřů – na co jsou, kdy se užívají a něco z tradic (vše bude ve skriptech)

 • Směsi – postup vytváření směsí

 • Formy využití: Esence – olejíčky, koupele, prach, popel, woodoo panenka, škapulíře, vykuřovadla, posvátné hranice a další

 • Rituály – iniciační, malé domácí i velké

 • Magické vodičky a domácí svěcená voda

 • Magie barev

 • Afrodisiaka, sexuální magie a magie lásky (jak upevnit, najít a také jak odradit)

 • Astrologie a numerologie v bylinářství a v magii (postavení měsíce a slunce, planet a domy jako důležitý aspekt při sběru bylin a jejich užití)

 • Magická lékárnička – co je dobré mít preventivně doma a pod postelí

V půlce kurzu bude přestávka na oběd, který není součástí kurzu.

Studijní materiály – dostanete sebou skripta, které budou obsahovat nejdůležitější body probrané látky včetně probraných bylin (asi 80 stran).

Co si sebou vzít – pohodlné oblečení, psacích potřeb (nejlépe větší blok).

Místo – Ratiboř u Vsetína, č.p. 51

Cena je 2.500,-

SMRT, SPIRITISMUS a DUCHAŘENÍ

přednáška

15. března 2024, 18:00

Denně se v médiích setkáváme s vraždami, úmrtí a vzpomínkami na slavné, celé zprávy jsou spojeny se smrtí. Dokonce existují i kanály, kde se od rána do večera můžeme dívat na kriminálky, vraždy, letecké a dopravní katastrofy. A pak se podíváte na název přednášky a vyboulíte oči do stropu s pomyšlením – "S čím ten debil tu přišel?". Smrt je nedílnou součástí každého člověka a živé formy. Jednou nás to čeká všechny. Jak se tedy vyrovnat se svou smrtelností? Jak pustit a dopřát klid blízké osobě? Co je po smrti? Jaké jsou přechodové fáze? Jak se může stát, že někde straší? A co hlásí spiritismus nebo víra, v posmrtný život. Jak je možné, že média komunikují se zemřelými?

Pro duchoví lidi: jednou ze základních věcí na duchovní cestě je potřeba si uvědomit, že jsme pomíjiví, teda, že nic není věčné, ani my. Ego člověka se velmi bojí smrti, protože by skončilo i ono. Jak pracovat se svým egem? Pro Jeho svátost Dalajláma začíná svůj den meditací nad smrtí? A hlavně – proč smrt není nic morbidního?

Cena je 300,-

Místo – OÚ Ratiboř, č.p. 75, zasedací místnost v 2. patře

Energetická hygiena pro ty, kdo pracují s druhými

Přednáško - kurz o základech přenosu energií, jejich obraně a vampyrismu

1. května 2024, 13:00

Kurz je mimořádně vhodný pro všechny, kdo pracují s lidmi – lékaři, zdra. sestry a bratři, ošetřovatelé, kosmetičky, manikérky, kadeřnice, maséři, pedikérky a další … i pro pedagogy !

 • Program – kurz se zaměřuje na pochopení pojmu - energie (qi) a její přenos z člověka na člověka. Vysvětlíme si základní pojmy – aura, čakry, energie = qi, její přenos a vliv na lidský organismus. Také i různé podoby podoby energetického vampyrismu. Vampyrismem, či upírstvím, se rozumí pojem, kdy jeden jedinec vysává jiného nebo skupinu lidí. Psychologické, emocionální, mentální a energetická upírství - vysávání. Ukážeme si a vyzkoušíme několik technik, jak předcházet "vysávání", jak čelit vysávání, jak se zbavit napojení těchto lidí na nás, jak řešit případně situace při kontaktu s nimi, jak se od nich psychologicky a energeticky ostřihnout. Jak se vyčistit a jak vyčistit svůj prostor – pracovní místo a bydliště. Naučíme se několik technik v obraně, očištění a odpoutání se od nich.
 • Cena – 800,-
 • Se sebou – psací potřeba, velmi pohodlné oblečení, přezuvky, kdo chce - karimatku
 • Místo – Ratiboř u Vsetína, č.p. 51 - prostory se mohou změnit !

Minimum zdravovědy pro léčitele a maséry

Kurz je vhodný pro všechny, kteří se chtějí naučit, případně zopakovat, jak funguje lidské tělo.

 • Program – anatomie, somatologie, fyziologie, patologie. Bude upřesněno.

"Při návštěvě jedná léčitelky jsem se zděsil, že její vědomosti o lidském těle byly dosti mizerné. Doslova si dovolím napsal – žádné. Játra hledala v levém podžebří, ledviny ani nevěděla kde jsou." Aby se právě studenti Školy léčitelského umění tomuto faux pas vyhnuli, tak jsem připravil tento minikurz.

Kurz je vhodný i pro zkušené maséry, kteří si "letem světem" chtějí oživit své vědomosti.

Kurz bude otevřen v případě většího zájmu.

 • Termín – podle zájmu – vhodné pro všechny, kteří absolvují Školu léčitelského umění.
 • Cena – dvě odpoledne. Podle zájmu. Cena cca 800,-
 • Se sebou – psací potřeby, pohodlné oblečení, přezuvky
 • Místo – Ratiboř u Vsetína, č.p. 51

Reflexní terapie zad podle TČM

Kurz je vhodný pro zkušené maséry a terapeuty

Jedinečný kurz, který v ČR a SR nikdo nenabízí !!!

 • Program – na lidském těle (i zvířecím) existují zóny, na kterých se projevuje celé lidské tělo. Tyto zóny nalezneme na jazyku, ploských nohou, dlaní a hřbetu ruky, uších, ale i na zádech. Existují zmínky o znalosti tohoto fenoménu ve starém Egyptě, Indii a staré Číně. Západní medicína je zná a má je důsledně prostudovány a popsány. Forma, která se bude na kurzu vyučovat je odlišná. Je to i dáno tím, že pohled na zdraví a somatologii v TČM je jiný, než u západní medicíny. Projdeme si jeden bod po druhém a jejich významy a funkce. Dále si v praktické ukázce ukážeme techniky, kterými na ně můžeme působit. Forma reflexní terapie pomáhá uvolňovat danou zádovou oblast a zároveň i má pozitivní vliv na případný orgán, část těla, ale i vliv na psychickou a mentální složku ošetřovaného. Jedinou nevýhodou je ta, že si ji nemůžeme udělat sami.

Podle stavu daného místa na zádech lze i indikovat i případný problém s danou oblastí, kterou tato zóna prezentuje. Můžeme tedy tuto metodu považovat i za diagnostickou.

 • Termín – léto 2024
 • Cena – 2.000,-
 • Se sebou – psací potřeby, pohodlné oblečení, dva ručníky / osušky, prostěradlo, přezuvky
 • Místo – bude upřesněno, asi Ratiboř u Vsetína, č.p. 51
 • Kontraindikace: nevhodné pro těhotné, horečné stavy, dermatologické problémy na zádech.

Masáž pro laickou veřejnost – nohy, ruce, břicho, hlava

Masáže pro domácí užití

 • Program – druhá polovina kurzu pro laiky bude zaměřena na masáž nohou, rukou, jednoduchá masáž břicha a relaxační forma masáž hlavy a obličeje.
 • Termín – bude vypsán podle zájmu
 • Cena – bude upřesněno
 • Se sebou – psací potřeby, pohodlné oblečení, dva ručníky / osušky, prostěradlo, přezuvky
 • Místo – Ratiboř u Vsetína, č.p. 51

Reflexní masáž nohou

Masáže pro laiky i odborníky

 • Program – všechny podrobnosti budou doplněny a upřesněny časem.
 • Termín – doplním, podle zájmu
 • Cena – cca 1.000,-
 • Se sebou – psací potřeby, pohodlné oblečení, dva ručníky / osušky, prostěradlo, přezuvky, umyté nohy! Není vhodné pro ty, kteří mají dermatologické problémy!
 • Místo – Ratiboř u Vsetína, č.p. 51

Thajská olejová masáž

Kurz je určen pro zkušenější maséry a jejich doplnění o znalostech masérských

 • vše bude doplněno

Ušní, tělové a čakrové svíce

Vhodné pro všechny, kteří chtějí pomoci sobě i druhým

 • Program – svíce – povoskované trubičky, které se vkládají do ústí uší, přikládají na problémové místo těla a také se přikládají na jednotlivé čakry. Kurz bude zaměřen na indikace a kontraindikace této techniky. V praktické části si doslova na tělo vyzkoušíte jak se svíčkami pracovat a na co jsou vhodné. Ušní svíce – pomáhají cirkulárnímu prokrvení uší, pomáhají častým zaléhání, hučení v uších a dalším sluchovým problémům. Tělové svíce velmi jemně pomáhají uvolňovat spasmy a jiné problémy s pohybovým aparátem. Jsou také i vhodné při působení na akupresurní body a mohou pozitivně ovlivňovat i funkci orgánů. Čakrové svíčky pomáhají energetické očistě čaker a zároveň pomáhají zvyšovat energetický potenciál.
 • Termín – podzim 2024
 • Cena – 1.000,-
 • Se sebou – psací potřeby, pohodlné oblečení, dva ručníky / osušky, prostěradlo, přezuvky
 • Místo – Ratiboř u Vsetína č.p. 51

Baňkování

Technika, kterou by měl znát každý, kdo pracuje s lidským tělem. Masérská technika, která není vhodná pro laiky. Je dobré mít základní znalosti anatomie a somatologie.

 • Program – v teoretické části se dozvíte o fungování a vlivu baňkování na lidský organismus. Velmi vhodné je baňkování při problémech s pohybovým aparátem. Lze s nimi také působit i na akupresurní body a ovlivňovat s nimi i orgánové funkce. V praktické části si ukážeme, jak s baňkami pracovat, především se zaměříme na přikládání baněk na záda a "velké klouby".
 • Termín – léto 2024, bude upřesněno
 • Cena – 1.000,-
 • Se sebou – psací potřeby, pohodlné oblečení, dva ručníky / osušky, prostěradlo, přezuvky
 • Místo – Ratiboř u Vsetína, č.p. 51

Čínská energetická masáž

Jemná technika na odblokování dráhy močového měchýře. Vhodná i pro laiky, tak profesionální maséry.

 • Program – od očního koutku, přes celou hlavu a temeno, podél páteřních výběžků, hýždě, zadní strany nohou až k nehtům malíčků na noze, se táhne nejdelší dráha, kterou TČM zná, dráha močového měchýře. Tato jedinečná dráha v sobě obsahuje tři mikrosystémy, které se naučíme masírovat, palpovat, "akupresurovat". Dostanete skripta s jednotlivými body a o nich si pak i něco řekneme. Jemná, příjemná, uvolňující a regenerující masáž. Ukážeme si i prvky z tuiny – čínské léčebné masáže.
 • Termín – bude vypsáno podle zájmů. Podzim 2024. celodenní
 • Cena – 1.500,-
 • Se sebou – psací potřeby, pohodlné oblečení, dva ručníky / osušky, prostěradlo, přezuvky
 • Místo – Ratiboř u Vsetína, č.p. 51

Lávové kameny

Jemná a příjemná masáž, která je vhodná pro začínající i pokročilé maséry.

 • Program – jednodenní kurz otevře okénko do příjemné, relaxační a uvolňovací techniky, která by neměla chybět v žádné masérně. Kurz je prakticky zaměřen na jednoduché techniky masáže s lávovými kameny. Žádné složité postupy nehledejte. Úspěšná masáž je o trpělivosti a jemnosti.
 • Termín – podzim 2024
 • Cena – 1.000,-
 • Se sebou – psací potřeby, pohodlné oblečení, dva ručníky / osušky, prostěradlo, přezuvky
 • Místo – Ratiboř u Vsetína, č.p. 51

Tradiční čínská medicína

Cyklus přednášek o tradiční čínské medicíně. Vhodné pro všechny, kdo chtějí pomáhat druhým. Přednášky jsou zaměřeny, aby si člověk dokázal udělat teoretický obrázek o principech a fungování člověka, jeho zdraví a zdravém životním stylu.

 • Program – bude upřesněno
 • Termín – na termínu se pracuje
 • Cena - 300,-
 • Se sebou – psací potřeby, pohodlné oblečení, případně polštář pod zadek
 • Místo – Ratiboř u Vsetína č.p. 75 - OÚ Ratiboř

Psychosomatika

… aneb jiný pohled na zdraví

Program – Psychosomatika je psychiatrií uznaná věda, která hledá vztah mezi fyzickými, zdravotními problémy a našim chováním a postoji. Například "Pohl mi žlučí. Pije mi krev. Mám toho plné zuby!" tyto a další fráze jsou neodmyslitelně spojeny se zdravím. Čistíme si zuby, používáme dentální nit, nejlepší zubní pastu, sonické kartáčky, nejdražší ústní vodu a chodíme na dentální hygienu – a přesto! Zuby se kazí, kývou, žloutnou, bolí a vypadávají. Co se nám tělo snaží říct? I přes dietu nemohu zhubnout? Stále mě bolí hlava! Proč? Vracejí se mi záněty spojivek a ječná zrna. Proč?

Psychosomatika hledá spojení mezi našim tělem, fyzickými problémy a našim psychickým, emocionálním a mentálním stavem, postoji, názory. Naše postoje, názory, přesvědčení, chování a myšlenky jsou spojeny nejen s našim vědomím, tedy toho, čeho jsme si vědomi, ale i s našim podvědomím. Uvědomění si, že mám zdravotní problém a něco asi dělám špatně, vyžaduje jistou dávku sebekritiky a sebereflexe. Pokud v duchovnu platí zákon, že nic není náhoda, tak právě psychosomatika se snaží vysvětlit spojení našeho těla a naši mysli a srdce.

Přednáška je zaměřena především na duchovní a duševní pochopení vztahu fyzické a duševně - duchovního bytí.

· Termín – 8. května 2024, 14 hodin

· Cena – 500,-

· Se sebou – psací potřeby, pohodlné oblečení, přezuvky

· Místo – Ratiboř u Vsetína,  místo bude upřesněno v dubnu

DANIEL ČABLÍK, Ratiboř u Vsetína 51, 756 21, +420 773 088 335
IČ 76330630    DIČ CZ8801136311 
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!